جاری شدن آب در مادی شایج پس از حدود ۲۰ سال

جاری شدن آب در مادی شایج پس از حدود ۲۰ سال

مدیر طرح ساماندهی ناژوان از جاری شدن آب در مادی شایج پس از حدود ۲۰ سال خبر داد و گفت: مادي شايج يکي از مادي‌هاي منطقه ناژوان و منشعب از مادي جلفا به طول تقريبي پنج هزار و ۲۰۰ متر از محله قائميه تا خيابان باغ فردوس است.

مادی شایج به همت مدیریت طرح ساماندهی ناژوان و با همکاري سازمان آب منطقه‌اي و کشاورزان منطقه پس از حدود ۲۰ سال از نعمت جاري شدن آب بهره‌مند شد.

وی افزود: زاینده رود و مادی‌های اصفهان از دیرباز نقش بسيار مهمي در کشاورزي و آبياري باغات اصفهان داشته‌اند که مهمترين اثر مادي‌ها ايجاد فضاي سبز پايدار و شکل‌گيري باغات متعدد درحاشيه آنها است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با بیان اینکه حدود ۵۲ کیلومتر از سر منشأ اين شريان‌هاي زندگي اصفهان در منطقه ناژوان قرار دارد، افزود: در حال حاضر طول تمام مادي‌هاي ناژوان لوله‌گذاري شده که مقدار طول لوله‌کشي شده در چهار سال اخير حدود ۴۲ هزار متر بوده است.

وی تصریح کرد: در حالی که ناژوان بیش از ۱۲۰۰ هکتار وسعت دارد و ۱۷ کیلومتر از حاشيه رودخانه زاينده رود را شامل مي‌شود، بيشتر شهروندان هنگام مراجعه به ناژوان، تنها مراکز گردشگري حدفاصل پل وحيد تا انتهاي باغ پرندگان را مي‌شناسند.

هاشمیان با بیان اینکه حدود ۶۰۰ هزار اصله درخت در منطقه ناژوان وجود دارد که در سال‌های گذشته به دلیل شرايط خشکسالي و کم آبي تعدادي از آن‌ها از بين رفته يا دچار آسيب شده است، گفت: تعداد ۲۰۰ هزار اصله درخت ناژوان در اختيار شهرداري اصفهان و مابقي درختان باغات کشاورزي و اراضي شخصي است، اما شهرداري اصفهان در صدد حفظ كل فضاي سبز و درختان اين منطقه است.

وی با بیان اینکه نگاه‌ها به ناژوان بیشتر از جنبه گردشگری و تفرجگاهي است در حالي که نگاه شهرداري به ناژوان يک نگاه هويتي است، تاکيد کرد: نبايد به ناژوان به عنوان «پارك» يا «فضاي سبز» نگاه كنيم، زيرا هويتي است كه در تاريخ شهر اصفهان وجود داشته و ما بايد براي حفظ اين هويت تلاش كنيم.


منبع: isfahan.ir

ناشر

ناشر

با سلام این
ناشر هستم و شما در حال مشاهده اطلاعات من هستید . ...
صفحه من

دیگر پست های مرتبط من

پست های محبوب

Iran vs USA

Iran VS Us